AOPK ČR >> Soutěž ConnectGREEN

Soutěž ConnectGREEN

Banner image for website,publication

Vítejte na stránkách soutěže krátkých videí o ekologické konektivitě!

Milujete divokou přírodu a rádi natáčíte krátká videa nebo to už dlouho chcete zkusit? Tak neváhejte a točte!

CO?

Video o délce maximálně dvě minuty na téma, co si myslíte o vlivech lidské činnosti a životního stylu na zvířata a jejich přirozenou potřebu procházet (migrovat) krajinou, a jak jim v tom lze pomoct.

KDO?

Video můžete vytvořit samostatně nebo ve skupince kamarádů. Vyhlášeny byly tři kategorie podle věku (6-12 let, 13-17 let a 18-25 let).

JAK?

Limitem je jen vaše tvořivost a představivost. Videa mohou být hraná i animovaná, točená v přírodě nebo i doma, mohou vypadat jako koláž, rozhovor nebo třeba píseň.

Natáčet můžete telefonem, fotoaparátem nebo kamerou, volba je přístroje je na vás. Na níže uvedených odkazech pro vás máme zajímavé tipy. Snad vám pomohou v inspiraci. Přečíst si v nich můžete také víc o tématu ekologické konektivity.

Svá videa můžete posílat do 28. 4. 2021.

JAKÝM JAZYKEM?

Videa můžete natočit v češtině, lepší je ale opatřit je anglickými titulky. Protože jde ale o mezinárodní projekt a soutěž, angličtina je samozřejmě úplně nejlepší.

ZPŮSOB VÝBĚRU VÍTĚZE

Vaše video bude soutěžit s ostatními videi v dané kategorii za Českou republiku. O vítězi dvou mladších kategorií rozhodne nejvyšší počet „lajků“ ve veřejném hlasování, které bude odstartováno 30. 4. 2021. Vítěze třetí kategorie vybere odborná porota.


 

Dunajsko-karpatský region je jedním z posledních útočišť velkých šelem v Evropě: společně zde žijí vlk obecný, rys ostrovid i medvěd hnědý. Tyto šelmy jsou chráněné evropskými zákony a chráněno je i území, na kterém žijí. V současné době se ale plánuje velký rozvoj výstavby – domů i silnic. Šelmám (a nejen jim) tak hrozí, že nebudou mít kde žít. Krajina se pro ně stane neprůchodná, liniové stavby (silnice) ji totiž rozdělí na malá území, která nelze projít. Protože velké šelmy při hledání potravy či partnera často přecházejí hranice mnoha zemí, je řešení problému migračních koridorů velkých šelem otázkou spolupráce více států. Na projektu ConnectGREEN proto spojili své síly partneři z různých zemí - České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Rumunska a Srbska.

Bližší informace a podmínky soutěže a o jaké ceny se soutěží najdete v přiloženém letáku.

Linky na videa:

Jak se do soutěže přihlásit

Abyste se mohli soutěže zúčastnit, je potřeba nejdříve poskytnout souhlas se zpracováním osobních údajů na následujícím odkazu. V případě soutěžících mladších 18 let vyplní osobní údaje jejich zákonný zástupce. Protože je projekt mezinárodní, je tento odkaz v angličtině:

https://wwf.ro/information-note/ (český volný překlad najdete zde)

Až na této stránce vyplníte své osobní údaje a odešlete je, přijde vám na vámi uvedenou e-mailovou adresu zpráva, která vás bude žádat o ověření přihlášení. Tuto zprávu musíte rovněž potvrdit.

Vaše přihlášení do soutěže tak bude úplné – na váš e-mail dorazí také uvítací zpráva, ve které se dozvíte podrobnosti, jak umístit vaše video na YouTube kanál projektu ConnectGREEN.

Těšíme se na Vaši účast!


Upozornění:

Zpracování osobních údajů může trvat až týden, proto prosíme, vyčkejte. Pokud Vám do týdne žádná uvítací zpráva nepřijde, napište na jana.helebrandova@nature.cz.

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště

Fotogalerie AOPK ČR

Fotogalerie AOPK ČR

 

 

 

 

 

 

Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt