Aktuality

SEZNAM POZVÁNEK NA AKCE REALIZOVANÉ V PRŮBĚHU CELÉHO PROJEKTU


2016

 

Setkání zhotovitelů

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání zhotovitelů, které se koná v úterý 13. prosince 2016 ve 14.00 hod. v penzionu Žítková- viz vložená pozvánka zde. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.

Setkání starostů obcí Bílých Karpat

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání starostů obcí Bílých Karpat, které se bude konat 8. a 9. prosince 2016
v rekreačním středisku Lopeník. Pozvánka s podrobným programem je ke stažení zde.

 

Setkání zemědělců, uživatelů a vlastníků pozemků

Dovolujeme si vás pozvat na setkání zemědělců, které se bude konat v úterý 6. prosince 2016 v 10.00 hod. v Kuželově v restauraci u Větrného mlýna - viz přiložená zde. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.

 

Konference - Biodiverzia a člověk v Bílých Karpatech

8.- 9. listopadu 2016 se uskuteční Konference Biodiverzita a člověk v Bílých Karpatech u příležitosti 20. výročí vyhlášení Biosférické rezervace Bílé Karpaty.
Pozvánka na konferenci zde
podrobný program je ke stažení zde


Otevřené dny na louce - Ozvěny Horňácka

V sobotu 20. srpna 2016 se uskuteční další akce (exkurze) s názvem "Otevřené dny na louce". Exkurze bude probíhat v NPR Zahrady pod Hájem, a to v rámci tradičních Ozvěn Horňácka. Více informací zde

program akce Ozvěny Horňácka je ke stažení zdeOtevřené dny na louce 

Procházka za vzácnými květinami se uskuteční v rámci 17. ročníku Horňáckého kosení v Malé Vrbce v sobotu 18. června 2016.

Pozvánku na exkurzi naleznete zde

Program Horňáckého kosení je ke stažení zde

 

Otevřené dny na louce - exkurze pro veřejnost

Exkurze se koná v sobotu 21. května 2016.
Pojďte s námi navštívit slovenskou stranu Bílých Karpat; uvidíte nejen orchidejové louky na svazích Žalostiné či lesostepní lokalitu nad městem Skalica.

Jedeme na Slovensko, proto prosím počítejte s pojištěním do zahraničí.

Podrobnosti o exkurzi naleznete v přiložené pozvánce zde.

Ekojarmark 2016

V sobotu 23. dubna 2016 od 13:00 – 18.00 hodin ve Veselí nad Moravou (nádvoří panského dvora) proběhne již 18. ročník Ekojarmarku - Dne Země. Akce je tradiční oslavou naší planety - připomínkou, že Země, i když je veliká, nesnese všechno. Program se netradičně koná na novém místě a nabídne bohatý doprovodný program - přednášky (např. ochutnávka regionálních potravin), množství stánků regionálních výrobců a organizací, dílny a také zábavná hra (hledačka) vhodná nejen pro děti. Pozvánka je přiložená zde.

2015


Setkání zhotovitelů

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání zhotovitelů, které se koná ve středu 16. prosince v 14.00 hodin v penzionu Žítková- viz vložená pozvánka zde. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.

Setkání zemědělců, uživatelů a vlastníků pozemků

Dovolujeme si vás pozvat na setkání zemědělců, které se bude konat ve středu 9. prosince 2015 v 10:00 hodin na Vápenkách v penzionu U Černého potoka - viz přiložená zde. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.

Setkání starostů obcí Bílých Karpat

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání starostů obcí Bílých Karpat, které se bude konat 26. a 27. listopadu 2015
v rekreačním středisku Lopeník. Pozvánka s podrobným programem je ke stažení zde.

Otevřené dny na louce - Ozvěny Horňácka

V sobotu 22. srpna 2015 se uskuteční další akce (exkurze) s názvem "Otevřené dny na louce". Exkurze bude probíhat v NPR Zahrady pod Hájem, a to v rámci tradičních Ozvěn Horňácka. Více informací zde


Otevřené dny na louce 

Procházka za vzácnými květinami se uskuteční v rámci 16. ročníku Horňáckého kosení v Malé Vrbce v sobotu 13. června 2015.

Více informací naleznete zde


Otevřené dny na louce - exkurze pro veřejnost

Exkurze se koná v sobotu 23. května 2015.
Zveme vás na bělokarpatská vápencová bradla v Červenom kameni a Lednici. Uvidíte nejen flóru skalních stepí, ale i barevné louky a pastviny.

Jedeme na Slovensko, proto prosím počítejte s pojištěním do zahraničí.

Podrobnosti o exkurzi naleznete v přiložené pozvánce zde


Den Země

V sobotu 18. 4. 2015 od 13:00 – 18.00 hodin ve Veselí nad Moravou (prostranství za ZUŠ a Kinem) proběhne již 17. ročník Ekojarmarku - Dne Země. Akce je tradiční oslavou naší planety - připomínkou, že Země, i když je veliká, nesnese všechno. Program se netradičně koná na novém místě a nabídne bohatý doprovodný program - ekologicky zaměřené přednášky (např. ochutnávka hmyzích specialit či solární energie), množství stánků regionálních výrobců a organizací, dílny - vytváření ornamentů a jiné.  Pozvánka je přiložená zde.

 

2014

 

Setkání zemědělců, uživatelů a vlastníků pozemků

Dovolujeme si vás pozvat na setkání zemědělců, které se bude konat ve středu 3. prosince 2014 v 10:00 hod.                        na Vápenkách v penzionu U Černého potoka - viz přiložená pozvánka. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.


Setkání zhotovitelů

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání zhotovitelů, které se koná ve čtvrtek 4. prosince 2014 v 14.00 hod. ve Štítné nad Vláří       v restauraci U sv. Jana - viz vložená pozvánka. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.

Setkání starostů obcí Bílých Karpat

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání starostů obcí Bílých Karpat, které se bude konat 11. a 12. prosince 2014
v rekreačním středisku Lopeník. Pozvánka s podrobným programem je ke stažení zde.

 

Otevřené dny na louce - Ozvěny Horňácka

V sobotu 16. srpna 2015 se uskuteční další akce (exkurze) s názvem "Otevřené dny na louce". Exkurze bude probíhat v NPR Zahrady pod Hájem, a to v rámci tradičních Ozvěn Horňácka. Více informací zde

 

Otevřené dny na louce

Procházka za vzácnými květinami se uskuteční v rámci 15. ročníku Horňáckého kosení v Malé Vrbce v sobotu 14. června 2014. Více informací zde

 

Otevřené dny na louce II

V neděli 25. května 2014 se uskuteční další akce (exkurze) s názvem "Otevřené dny na louce". Exkurze se uskuteční na Slovenské straně Bílých Karpat, konkrétně v Bošácké dolině. Více informací zde

 

Ekojarmark 2014

Zveme Vás na oslavu Dne Země, která se koná v sobotu 12. dubna 2014 v rámci 16. ročníku Ekojarmarku. Akce se koná na Bartolomějském náměstí. Připraven je bohatý doprovodný program, včetně zajímavých a tvůrčích aktivit najen pro děti. Pozvánka je přiložená zde.

2013Setkání zhotovitelů

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání zhotovitelů, které se koná v úterý 10. prosince 2013 v 14.00 hod. ve Štítné nad Vláří v restauraci U sv. Jana - viz vložená pozvánka.

Setkání starostů obcí Bílých Karpat

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání starostů obcí Bílých Karpat, které se bude konat 28.-29. listopadu 2013 v rekreačním středisku Lopeník - viz vložená pozvánka.

Setkání zemědělců, uživatelů a vlastníků pozemků

Dovolujeme si vás pozvat na setkání zemědělců, které se bude konat ve středu 20. listopadu 2013 na Vápenkách - viz přiložená pozvánka. Prosíme o potvrzení účasti a sdělení počtu.

Otevřené dny na louce - Ozvěny Horňácka

V sobotu 17. srpna 2013 se uskuteční další akce (exkurze) s názvem "Otevřené dny na louce". Exkurze bude probíhat v NPR Zahrady pod Hájem, a to v rámci tradičních Ozvěn Horňácka. Více informací zde

Otevřené dny na louce 

Procházka za vzácnými květinami se uskuteční v rámci 14. ročníku Horňáckého kosení v Malé Vrbce v sobotu 15. června 2013. Více informací zde.

Otevřené dny na louce 

V sobotu 25. května 2013 se uskuteční "Otevřené dny na louce"  tentokrát na Nedašovsku. Více informací zde.


Den Země

V sobotu 20. 4. 2013 od 8.00 – 12.00 hodin ve Veselí nad Moravou na Bartolomějském náměstí proběhne již 15. ročník Ekojarmarku - Dne Země. Akce je tradiční oslavou naší planety - připomínkou, že Země, i když je veliká, nesnese všechno. Součástí programu budou pořádány nerůznější hry, soutěže pro děti, ale také rodiče. Hlavním zaměřením bude ochrana životního prostředí.

Výukový program - Tajemství louky

Koncem měsíce března vrcholila příprava ekologického výukového programu Tajemství louky. Od sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina jsme získali hodnocení kvality výukového programu a také další doporučení jak program vylepšit a kvalitativně posunout dál. V pátek 12. dubna začínáme s jeho pilotním testováním. V envicentru na Nové Lhotě proběhne pro žáky základní školy Velká nad Veličkou historicky první program s touto tématikou v délce 4,5 hodiny. Hlavním cílem program je - žák  projevuje zájem o bělokarpatské louky a jejich ochranu. Pozn.: Výukový program zajištuje VIS Bílé Karpaty o.p.s..

 

  


Setkání s vlastníky pozemků

V rámci plánování managementu na rok 2013 uspořádali členové projektového týmu LIFE+ sérii setkání s vlastníky pozemků ve střední a severní části CHKO Bílé Karpaty.

V úterý 26. února 2013 proběhlo jednání v Nedašově, kde se jej zúčastnili i zástupci singuláru. V úterý 5. března 2013 se Ing. Eliška Hoferková a RNDr. Libor Ambrozek setkali v Brumově s vlastníky z Brumova-Bylnice a Valašských Klobouk, ve čtvrtek 7. března navštívili obec Strání. Setkání se zúčastnilo dohromady přes 80 vlastníků. Diskutovány byly možnosti údržby pozemků přímo vlastníky nebo nájemci. Až v případě jejich nezájmu budou na péči o chráněná území a další cenné lokality v I. zónách hledáni jiní zhotovitelé.

Na jihu je většina projektových lokalit obhospodařována zemědělskými podniky, které je mají pronajaty. Jednání o navrženém plánu managementu s nimi se uskuteční v nejbližších dnech.

 

2012

Setkání s chovateli a setkání se zemědělci

Správa CHKO Bílé Karpaty ve spolupráci se ZO ČSOP Bílé Karpaty pořádá v rámci projektu LIFE+ dne 11.12.2012 ve Štítné nad Vláří Setkání s chovateli  a dne 13.12.2012 na Vápenkách Setkání se zemědělci.

Setkání starostů obcí Bílých Karpat

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání starostů obcí Bílých Karpat, které se bude konat 12. prosince 2012 v rekreačním středisku Lopeník - viz vložená pozvánka.

"Otevřené dny na louce II"

V sobotu 18. srpna se uskuteční další akce s názvem "Otevřené dny na louce" tentokrát v NPR Zahrady pod Hájem. Více informací zde.

 

Seminář Ochrana motýlov na Slovensku

Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Vás zve na seminář Ochrana motýĺov na Slovensku, ktorý sa uskuteční ve dnech 14. - 15. 6. 2012 ve Spišské Staré Vsi

 

"Otevřené dny na louce I"

V sobotu 9. 6. 2012 se bude v obci Malá Vrbka v Bílých Karpatech konat akce s názvem "Otevřené dny na louce". Více informací zde.

 
2011

Setkání se starosty obcí Bílých Karpat

Dne 15.11.2011 se uskutečnilo na Lopeníku setkání pracovníků Správy CHKO Bílé Karpaty a krajského střediska Zlín se starosty obcí Bílých Karpat. 

Akce proběhla v rámci podpory projektu "Motýli ČR-SR". Starostové při ní byli seznámeni s aktivitami a průběhem tohoto projektu.

Na programu setkání byla také aktuální témata z oblasti ochrany přírody, zejména problematika výsadeb dřevin, invazních druhů rostlin a krajinného rázu. Starostové byli také obeznámeni s možnostmi využití finančních nástrojů v ochraně přírody.

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště

Fotogalerie AOPK ČR

Fotogalerie AOPK ČR

 

 

 

 

 

 

Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt