AOPK ČR >> Péče o přírodu a krajinu >> Programy EU >> LIFE >> Ze života hmyzu >> AKTUÁLNĚ Ze života hmyzu

AKTUÁLNĚ Ze života hmyzu

1. a 2. 10. 2020 jsme uskutečnili "síťovací" výpravu do Jihočeského kraje!

Spolu s kolegy z projektů LIFE České středohoří a LIFE Jedna příroda jsme navštívili několik projektových lokalit projektu CZ-SK SOUTH LIFE, který koordinuje Jihočeský kraj. Navšítivili jsme hned čtyři evropsky významné lokality - EVL Nerestký lom, EVL Pastvina u Přešťovic, EVL Kozlovská stráň a EVL Borkovická blata (vidíte níže, foto Ondřej Nitsch).

Vyměnili jsme si mnoho cenných zkušeností o obnově travních porostů a jako bonus měli možnost vidět, jak kolegové pečují o unikátní Borkovická blata - pestrou mokřadní lokalitu, v minulosti známou těžbou rašeliny.

foto Ondřej Nitsch

21. 9. 2020, Vyšel nám článek o projektu v časopisu Veronica!

Aktuální číslo časopisu Veronica je zaměřené na opylovatele a jejich nesmírnou důležitost. I my jsme tedy přispěli a shrnuli to nejdůležitější - co děláme, proč to děláme, a samozřejmě pro "koho". :-)

Pro detaily o časopisu a možnosti jeho zakoupení klikněte na titulní stranu:

Časopis Veronica 3-2020


17. 6. 2020, A je tu druhé číslo časopisu Bílé-Biele Karpaty!

V novém čísle se dočtete, co nového v projektu Ze života hmyzu - jak jsme již daleko v oblasti Bílých Karpat. Podíváte se blíže na lokalitu Smolenky a zjistíte, jakým způsobem hmyzí potvůrky monitorujeme. Kromě projektových aktivit zjistíte, jak bělokarpatší ochranáři zachovávají původní odrůdy ovocných stromů. Získáte tipy na výlety či cyklo-výlety a mnoho dalšího.

Časopis lze zakoupit ZDE, či přímo v sídle ZO ČSOP Bílé Karpaty ve Veselí nad Moravou.


4. 2. 2020, Informační brožura o projektu Ze života hmyzu je na světě!

Prolistujte si naši novou info-brožuru a zjistěte základní (či spíše zásadní?) informace o projektu nenáročnou formou a s minimem textu. ;-)

Brožura Ze života hmyzu


5. 12. 2019, Vyšlo další číslo beskydského zpravodaje!

Seznamte se blíže se dvěma beskydskými modráskovými lokalitami - Lušová a Kobylská. Dále se pročtěte rozhovorem s jedním z hospodářů, který pase svá stáda v oblasti Halenkova a zajišťuje tak potřebná opatření na tamních lokalitách.

Beskydský zpravodaj 12/2019


9. 9. 2019, Pořad "Nedej se!" o strážcích Bílých Karpat na české a slovenské straně!

Chcete se dozvědět, proč vlastně motýly chráníme? Podívejte se na reportáž mapující činnosti obou LIFE projektů v Bílých Karpatech - jak skončeného Motýli CZ-SK, tak i probíhajícího Za života hmyzu!

Podívejte se na různorodé motýlí lokality a zjistěte, jakou péči potřebují. Natáčelo se také přímo na dvou projektových lokalitách - Vápenky a Žítková. Seznamte se se skalnatými stráněmi slovenského Vršatce, na než je vázán vzácný jasoň červenooký. Podívejte se na odchyt nočních motýlů a zjistěte, jak a proč se motýli značkují. Kolega ze Správy CHKO Bílé Karpaty vám rovněž povypráví o složitém vývoji modrásků.

Pořad Nedej se!


29. 7. 2019, Regionální televize POLAR natočila reportáž o našem projektovém festivalu!

Podívejte se v reportáži, jak proběhl již druhý festival Ze života hmyzu v Dolní Lomné. Co všechno si pro vás kolegové a odborní lektoři připravili, aby představili důležitost hmyzu v přírodě. Třeba se na příštím ročníku uvidíme i s vámi! (více o festivalu a zážitkovém centru URSUS se dozvíte ZDE)

Reportáž o festivalu Ze života hmyzu


27. 5. 2019, První číslo bělokarpatského zpravodaje je tu!

Tradiční časopis Bílé-Biele Karpaty se podíval zblízka na projekt Ze života hmyzu. Pročtěte se hlavními úkoly, které jsme si předsevzali na české a slovenské straně Bílých Karpat. S jakými patáliemi se potýkáme a jak jsme s realizací daleko. A co dále řešíme kromě zásahů v krajině? Kliknětě a projděte si celé vydání!

Časopis Bílé-Biele Karpaty 1-2019


3. 1. 2019, Vyšlo první číslo beskydského zpravodaje v rámci projektu Ze života hmyzu!

Přečtěte si, jak se vede hmyzu v Beskdech a jaké motýly tam najdete. O čem je projekt Ze života hmyzu a na co se jeho beskydské lokality zaměřují? O tom vás informují kolegové ze Správy CHKO Beskydy a ČSOP Salamandr.

Beskydský zpravodaj 12/2018

 

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště

Fotogalerie AOPK ČR

Fotogalerie AOPK ČR

 

 

 

 

 

 

Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt