AOPK ČR >> O AOPK ČR >> AOPK ČR informuje >> Na světě je červnové číslo časopisu Ochrana přírody

Na světě je červnové číslo časopisu Ochrana přírody

Na světě je červnové číslo časopisu Ochrana přírody

3.7.2019

Věnuje se především 40 letům ČSOP.

Nepřekvapí proto, že v něm najdete články, které ilustrují, kam se Český svaz ochránců přírody za ta čtyři desetiletí posunul a dokládají šíři jeho aktivit. Obsáhlý článek Jana Moravce se věnuje kampani Místa pro přírodu, kdy se podařilo vykoupit téměř 150 hektarů cenných přírodních ploch. S toutou kampaní je spjata i činnost pozemkových spolků, o jednom z nich – pozemkovém spolku Chaloupky – se dočtete v článku Václava Křivana. V článku o Národní síti záchranných stanicse dozvíte nejen to, že od roku 2008 přijaly téměř čtvrt milionu živočichů, ale třeba také, že téměř polovina zvířat byla – alespoň v roce 2018 – vypuštěna zpět do přírody.

Petr Stýblo, ředitel kanceláře ČSOP, v rozhovoru popisuje, čemu se ČSOP v současné době věnuje a v čem vidí hlavní výzvy i úskalí ochrany přírody.

V časopise ale najdete i další zajímavé texty – například Pavel Hubený, Martin Starý a Pavla Čížková se zamýšlejí nad tím, kam kráčí národní park Šumava, Jan Hlavlíček se věnuje hrdličče divoké, kterou Česká společnost ornitologická letos vyhlásila Ptákem roku. Dozvíte se také, co obsahuje nová vyhláška o lesích, která platí od začátku letošního ledna.

Leoš Štefka popisuje, jak se přes noc stala z naší nejstarší chráněné oblasti na Moravě - Moravského krasu - ta nejmladší a co všechno s sebou  nové vymezení CHKO znamená,  A v neposlední řadě si můžete přečíst, jak se vyvíjelo a vyvíjí právo spolků na účast v rozhodování ve správních řízeních.  

Přejeme zajímavé čtení

Toto i starší čísla najdete na http://www.casopis.ochranaprirody.cz/

 

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště

Fotogalerie AOPK ČR

Fotogalerie AOPK ČR

 

 

 

 

 

 

Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt