AOPK ČR >> O AOPK ČR >> AOPK ČR informuje >> Mokřady Slavkovského lesa patří mezi nejvýznamnější mokřady světa. Dnes dostaly diplom

Mokřady Slavkovského lesa patří mezi nejvýznamnější mokřady světa. Dnes dostaly diplom

Mokřady Slavkovského lesa patří mezi nejvýznamnější mokřady světa. Dnes dostaly diplom

19.6.2013

Diplomy o zapsání pramenných vývěrů a rašelinišť Slavkovského lesa na seznam mokřadů Ramsarské úmluvy předal zástupcům regionu ředitel AOPK ČR.

 

 

Starostové zdejších obcí, zástupci Karlovarského kraje, Správy chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a Lesů České republiky tak mají v rukou dokument, který potvrzuje, že zdejší krajina patří mezi nejvýznamnější mokřady světa.

„Mokřady Slavkovského lesa se dostaly do vybrané společnosti jedinečných přírodních klenotů, jakými jsou třeba jezero Titicaca, mokřady Amazonie, atlantské pobřeží Ohňové země či dunajská delta. Takových míst jako jsou Pramenné vývěry a rašeliniště Slavkovského lesa, je ve střední Evropě opravdu málo. Zapsání mokřadu na tento seznam je nejen oceněním jedinečných kvalit, ale i závazkem – měli bychom o toto jedinečné území také dobře pečovat. Právě proto dostávají diplom všichni, kdo se na péči o toto cenné území podílejí,“ vysvětluje František Pelc, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Předseda Českého ramsarského výboru Josef Fuksa při projevu na Kladské

Foto: Přemysl Tájek/Petr Zvolánek, LČR

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště

Fotogalerie AOPK ČR

Fotogalerie AOPK ČR

 

 

 

 

 

 

Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt