Prezentace projektu LIFE+ v Zubrnicích

Prezentace projektu LIFE+ v Zubrnicích

14.10.2013

Ve dnech 12. - 13. 10. 2013 jsme představili projekt LIFE+ na akci "Podzim na vesnici" v Zubrnicích.

Ve dnech 12. a 13. 10. proběhl v Souboru lidové architektury v Zubrnicích tradiční "Podzim na vesnici", který návštěvníkům přibližuje zemědělské činnosti na venkově a patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších akcí podzimních měsíců v Českém středohoří. V letošním roce se ho poprvé zúčastnila i Správa CHKO České středohoří, která zde informovala veřejnost o probíhajícím programu LIFE+ "Stepi Lounského středohoří" a o zachování ovocných stromů v krajině. K dispozici byla celá řada materiálů, které vznikly v rámci projektu LIFE+. Nechyběly mezi nimi informační leták o stepích Lounského středohoří, hra "Černý Petr", která byla vytvořena z obrázků dětí zaslaných do výtvarné soutěže "Kdo bydlí v trávě", či pexeso zobrazující typické rostliny a živočichy Středohoří.

Děti si poskládaly puzzle, ochutnaly sušené křížaly a dozvěděly se, na co všechno lze využít jablíčka ze stromů (sušení, moštování,....). Dospělí diskutovali nad vysazováním ovocných stromů v krajině, technologií sušení a nad dalšími způsoby zpracování ovocných plodů.

Zpracování plodů z ovocných stromů bylo ve dnech 5. 10. - 7.10. hlavním tématem setkání Občanského sdružení Hornonezelsko a ČSOP Děčínsko, které plánují připomenout veřejnosti zpracování ovoce a tím podpořit využití plodů z vysazených stromů v krajině Českého středohoří. Podzim na vesnici tak otevřel bránu k další spolupráci mezi Souborem lidové architektury Zubrnice, Správou CHKO České středohoří, Občanským sdružením Hornonezelsko a ČSOP Děčínsko.

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt