Již za týden: Pátý ročník Slavností stepí na Rané u Loun

Již za týden: Pátý ročník Slavností stepí na Rané u Loun

5.5.2016

V sobotu 14. května bude Raná hostit již pátý ročník Slavností stepí.

banner _muj

Pestrý program s přírodovědnou tematikou zajišťuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Ústecko, Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří a obec Raná.  Začíná se v 10.00, konec kolem páté odpoledne.

Přijďte se zúčastnit zajímavých exkurzí s odborným výkladem, kde se dozvíte mnohé zajímavosti o stepním rostlinstvu a živočišstvu. Těšit se můžete na ukázky zdejšího ptactva či živých netopýrů, poznávání rostlin, pozorování syslů, prezentaci práce se stádem pomocí ovčáckých psů či povídání  o našich plazech a obojživelnících. Vyzkoušíte si práci s ovčí vlnou či výrobu svíček z včelího vosku. Budete se moci seznámit s náplní práce dobrovolné stráže přírody či ochutnat minerální vody severních Čech. Pro děti jsou připraveny různé atrakce, jako například soutěže s hasiči.

Součástí akce bude i prezentace leteckých modelářů, malá výstava ovčích plemen a ukázky stříhání ovcí, výstava drobného domácího zvířectva. Návštěvníci vyberou vítěze výtvarné soutěže na téma "Stepi nejen u nás", do které se zapojily děti z mateřských i základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií (více o výtvarné soutěži zde).

Slavnosti stepí jsou součástí Evropského dne chráněných území, který se tradičně v květnu připomíná. V České republice proběhnou desítky komentovaných exkurzí v chráněných územích a dalších akcí. Návštěvníci se tak dozvědí, jakou péči tato jedinečná území potřebují.

Na Slavnosti stepí se můžete dopravit buď vlastním autem nebo využít kyvadlovou autobusovou dopravu (zastávky Louny - Žižkova, Dobroměřice, Lenešice - zámeček, Raná, Bělušice - vlaková stanice a zpět) a svézt se rovněž můžete vlakem po tzv. Švestkové dráze (na trase Lovosice – Most  a zpět), na který bude v Bělušicích navazovat kyvadlová autobusová doprava.

 DSC_0366DSC_0361DSC_0414

 

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt