Čtvrtý ročník Slavností stepí

Čtvrtý ročník Slavností stepí

15.5.2015

Koná se v sobotu 16. května 2015 v okolí kopce Raná u Loun.

V rámci projektu LIFE+ jej pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Ústecko, oddělení Správa CHKO České středohoří a obec Raná. Mezi 10. a 17. hodinou se můžete zúčastnit bohatého programu s přírodovědnou tématikou. Celý den akci moderuje Honza Spousta,  odpolední program zpestří hudební skupina Paralet z Loun.

Neváhejte se vydat na zajímavé exkurze s našimi odborníky, kde se dozvíte mnohé zajímavosti o stepním rostlinstvu a živočišstvu. Těšit se dále můžete na ukázky zdejšího ptactva či živých netopýrů, pozorování syslů, povídání  o našich plazech a obojživelnících, o stepích i o lese. Vyzkoušet si můžete práci s ovčí vlnou či výrobu svíček z včelího vosku. Dále se na akci budete moci seznámit s náplní práce dobrovolné stráže přírody či ochutnat minerální vody severních Čech. Pro děti jsou připraveny různé atrakce, jako například soutěže s hasiči.

Součástí akce bude i prezentace leteckých modelářů, výstava ovčích plemen a ukázky stříhání ovcí, výstava drobného domácího zvířectva nebo výstava k ochraně lounské přírody. Dále budou vylosováni výherce vědomostní soutěže (podrobnosti k vědomostní soutěži najdete zde) a sami budete rozhodovat o vítězi výtvarné soutěže na téma "kvetoucí stepní krásky", do které se zapojily děti z mateřských i základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií (více o výtvarné soutěži zde).

Neméně zajímavou součástí akce je i kvalifikační soutěž ovčáckých psů pro kontinentální mistrovství Evropy, která se odehraje na hrádecké straně kopce (směrem k letišti v Hrádku).

Cyklisté se mohou zúčastnit 6 km dlouhé trasy s odborným výkladem - sraz je v sobotu 16. května v  8:30 u budovy MěÚ Louny.

Na Slavnosti stepí se můžete dopravit buď vlastním autem nebo využít kyvadlovou autobusovou dopravu (zastávky Louny - Žižkova, Dobroměřice, Lenešice - zámeček, Raná, Bělušice - vlaková stanice a zpět) a svézt se rovněž můžete vlakem po tzv. Švestkové dráze (na trase Kadaň-Most-Lovosice a zpět), na který bude v Bělušicích navazovat kyvadlová autobusová doprava.

Nad letošním ročníkem Slavností stepí převzali záštitu místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek a ministr životního prostředí Richard Brabec.

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt