AOPK ČR >> O AOPK ČR >> AOPK ČR informuje >> Vyzkoušejte o víkendu BioLoga a ukažte ho světu

Vyzkoušejte o víkendu BioLoga a ukažte ho světu

Vyzkoušejte o víkendu BioLoga a ukažte ho světu

25.4.2018

Budete v Praze? Od 27. do 30. dubna probíhá soutěž City Nature Challenge. Soutěží 70 měst z celého světa o největší počet pozorování živé přírody - tedy druhů na svém území.

Samotná soutěž vznikla v roce 2016 v San Franciscu, kde se uspořádal historicky první ročník. V roce 2017 probíhala soutěž již po celých Spojených státech amerických a zapojilo se na 16 měst s celkovým počtem přes 4 000 účastníků. V letošním roce se konečně samotná myšlenka přesunula i na jiné kontinenty a do soutěže se tak mohla zapojit města jako například Londýn, Sydney, Tokio a díky Národnímu muzeu i Praha. Zapojit do soutěže je možné zasláním dat o svých pozorováních.  Standardně je to pomocí aplikace iNaturalist, ovšem AOPK ČR do soutěže nabídla data sebraná pomocí aplikace BioLog.

Tím se z akce stane takový testovací souboj dvou podobně zaměřených aplikací. Všechna data z Prahy sebraná v BioLogu od 27.-30. dubna budou porovnána s daty zaslanými iNaturalistem.

Pokud poznáte aspoň jeden druh a budete mezi pátkem do 27.4. a nedělí 30. 4. v Praze, připojte se a zapisujte BioLogem. Pomůžeme tak ukázat světu bohatost pražské přírody a také záběr BioLoga.

Tedy, pokud ještě nemáte, nainstalujte si BioLoga, zaregistrujte se jako uživatel a  vydejte se ven objevovat přírodní krásy Prahy.

Pokud nemáte důvěru ve své znalosti, neváhejte: i veverka, straka, ruměnice či křídlatka v Praze se počítá.

Akci City Nature Challenge 2018: Prague!v ČR v rámci svého 200letého výročí zorganizovalo Národní muzeum v Praze.

 

Link pro stažení aplikace BioLog:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.nature.biolog

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt