AOPK ČR >> O AOPK ČR >> AOPK ČR informuje >> Na úhoří stezce se dozvíte více o úhořích

Na úhoří stezce se dozvíte více o úhořích

Na úhoří stezce se dozvíte více o úhořích

17.5.2016

Stačí, když přijdete 21. května do Lysé nad Labem. Akce se koná v rámci Světového dne rybí migrace (World fish migration day) .

Jedná se o akci, kterou společně pořádají Český rybářský svaz, Výzkumný ústav vodohospodářský T.G. M. a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Sraz účastníků je v 9:30 h před klubovnou MO ČRS Lysá nad Labem, Poděbradova 1677, GPS: 50.201714, 14.854405.

Program zahrnuje dvě terénní exkurze Mydlovarským luhem s přednáškou a lokalizací úhořů pomocí radiové telemetrie (1. exkurze od 9:30  h; 2. exkurze od 13:00 h), poznávačku ryb, soutěže a hry nejen pro děti, od 13:00 h volný rybolov pro dětí na „Okrouhlíku“, možnost dozvědět se něco zajímavého o rybách, popovídat si s rybářskými výzkumníky o výsledcích jejich práce, s pracovníky ČRS o dovozu, vysazování a úlovcích úhoře, s pracovníky Agentury ochrany přírody a krajiny ČR o problematice rybích přechodů, poznat zajímavé lidi a podívat se k vodě. Celá akce je zdarma, do Lysé nad Labem se dá pohodlně a rychle dojet vlakem, navíc zde souběžně probíhá výstava Natura Viva určená všem myslivcům, rybářům a včelařům…

Neváhejte tedy, těšíme se na Vás.

Pavel Vrána, Český rybářský svaz a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

 

pozvánka_Fish Migration Day

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt