AOPK ČR >> O AOPK ČR >> AOPK ČR informuje >> Ministr Chalupa navštívil CHKO Český les

Ministr Chalupa navštívil CHKO Český les

Ministr Chalupa navštívil CHKO Český les

13.4.2011

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a jeho náměstek Tomáš Tesař navštívili v pátek 8.dubna Chráněnou krajinnou oblast Český les. Po CHKO Kokořínsko a Beskydy to byla jejich třetí oficiální návštěva v některé z chráněných krajinných oblastí.

Hlavním bodem programu byla beseda se starosty v Přimdě. „Starostové hodnotili spolupráci se správou CHKO Český les jako dobrou a oboustranně prospěšnou.  Obce vnímají  existenci chráněného území jako příležitost. Přitahuje turisty, zaručuje udržitelný rozvoj regionu i kvalifikovanou péči o cennou přírodu,“ konstatuje František Pelc, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Diskutovalo se i o budoucnosti zchátralých vojenských objektů na hoře Čerchov. Ministr Chalupa zdůraznil, že je třeba hledat řešení ve spolupráci jeho resortu a města Domažlice.

Součástí návštěvy ministra Chalupy byla i terénní exkurze na zajímavá místa CHKO. V doprovodu Františka Pelce a vedoucího správy CHKO Jindřicha Horáčka navštívil revitalizovaný Václavský rybník, rašeliniště Podkovák s naučnou stezkou a lokality s výskytem bobra evropského. „Ministr zde ocenil rozsáhlou spolupráci CHKO s Českým svazem ochránců přírody jako zástupcem neziskových organizací. Ty se podílejí na přípravě výstav, besed, naučných stezek či poznávacích akcí pro veřejnost či školy,“ uzavírá Jindřich Horáček.

 

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt